Vytvořte si svoji vysněnou zahradu s dlažbovými a kvádrovými tvarovkami. Tipy pro realizaci vjezdů a teras

Redakce doporučuje

Díky široké nabídce dlažbových tvarovek, terasových prken, plotových a zdí tvarovek, kvádrových tvarovek a schodů od firmy Friedl Steinwerke si můžete vytvořit svoji zahradu snů.

Na co je však třeba dbát při výběru produktů?
Barva
Výhodou stínovaných dlažebních tvarovek na vjezdech je, že jsou na nich méně viditelné stopy po pneumatikách a jiné druhy znečištění. Na světlých jednobarevných tvarovkách je takové znečištění více patrné. Barva terasových prken ovlivňuje jejich schopnost akumulovat sluneční teplo – světlé desky teplo odrážejí, zatímco tmavé jej akumulují, a tak ho dokážou déle uvolňovat. Firma Friedl Steinwerke nabízí více než
55 standardních barev – od šedých přes jemné žluté až po harmonické červenohnědé odstíny.

Šedá dlažba na terase rodinného domu s bazénem

Velikost tvarovek
Nejmenší sjízdná dlažbová tvarovka od firmy Friedl Steinwerke má rozměry 7,8 x 7,8 cm, největší sjízdná deska 90 x 60 cm a mezi nimi je v nabídce nespočet formátů. Pokud si pro soukromý vjezd vyberete jeden formát, ideálním způsobem kladení je poloviční přesazení, aby se zabránilo posunu produktů při jednostranném zatížení. Při realizaci teras jsou momentálně v trendu velké formáty. Firma Friedl Steinwerke nabízí terasová prkna až do velikosti 90 x 90 cm. Doporučuje se kladení v křížové vazbě.

Strukturovanou plochu nebo zajímavý vzor spár nejjednodušeji dosáhnete takzvanou kombinovanou dlažbou. Kombinovaná dlažba se skládá z tvarovek o různé délce. Automaticky dostanete namíchané rozličné velikosti tvarovek, které se potom nepravidelně ukládají do pásů.

Zatížitelnost
Budete po dané ploše jezdit pouze osobním automobilem nebo očekáváte i dodávky těžkými vozidly. transport paliva, odvoz odpadu atd.? Podle toho si vyberte vhodné tvarovky s dostatečnou zatížitelností.

Videonávody pro správné kladení dlažby
Abyste se z vydlážděné plochy mohli těšit co nejdéle, musí být tvarovky a desky správně položeny. Neodborné kladení může způsobit škody. Pokyny pro správné kladení dlažebních tvarovek bez vazby a terasových desek s vazbou naleznete ve videonávodech firmy Friedl Steinwerke na www.kamenárny.cz.

Plot a zeď dají zahradě ten správný rámec
K dlažbovým tvarovkám a terasovým deskám jsou k dispozici také ladící plotové a zdí tvarovky v mnoha barvách a designech. Lze je osadit jako plot se sloupky nebo jako zahradní zeď. Pro redukci vápenných výkvětů, které způsobuje pronikající voda, je třeba při ukládání tvarovek dbát na použití mrazuvzdorných lepidel, malty a spárovacích materiálů atp. s obsahem trasu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Luxusní hodinky a jejich historie

Luxusní hodinky nejčastěji nosí na svých číselnících loga světově proslulých hodinářských značek známých a vyhledávaných pro punc kvality, preciznosti a tradice. Luxusními hodinkami se rozumí hodinky finančně náročnějšími, kde je...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -časopis