- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak připravit tureckou kávu?

Jak připravit tureckou kávu?

Turci jsou známí po celém světě pro svou tradiční kávu. Turecká káva je připravená z mletých zrn kávy, která se nejčastěji vaří na otevřeném ohni v malém hrnci nazývaném džezva. Tento postup připravování se datuje až do 15. století, kdy byl poprvé použit v Turecku. V tomto článku se budeme zabývat historií, kulturou a zvyky turecké kávy.

Pravá turecká káva

Turecká káva je jednou z nejstarších kávových příprav, které jsou stále populární mezi milovníky kávy. Turecká káva se připravuje pomocí malého bodovacího hrnce nebo džezvy. Nejprve je třeba do džezvy nalít vodu. Doporučuje se použít čerstvou, studenou vodu, protože to může ovlivnit příchuť a vůni vaší turecké kávy. Poté se do džezvy nasypou lžičky najemno čerstvě mleté kávy. Můžete použít černou nebo cukrovou kávu, podle vaší chuti. Poté se džezva na mírném ohni postaví na plotnu. Voda by neměla vřít, aby se zabránilo přebarvování kávy a vytvoření hořké chuti. Když se káva začne připravovat, měli byste začít pozorovat bublinky. Jakmile bublinky začnou vystupovat z kávy, džezvu je nutné sundat z plotny. Poté se káva přelije do malých šálků, můžete použít i klasické hrníčky espresso, a je hotová k servírování s trochou mléka nebo cukrem podle vaší chuti. Turecká káva je velmi oblíbená mezi milovníky kávy a je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí rychle připravit kávu. Její chuť je velmi intenzivní a voňavá, což je důvod, proč ji lidé tolik milují.

Jak je to s českým turkem?

V Česku se rozšířil alternativní způsob přípravy kávy zvaný turek. Recept je velmi jednoduchý. Začíná se mletím kvalitních kávových zrn, která se následně vloží do nádoby, hrnku. Káva se zaleje horkou, ale ne vařící vodou a nechá se odstát po dobu 5 – 10 minut. Poté se káva pije nebo se ještě přecedí do skleničky. Turecká káva je obzvláště populární v České republice, kde si lidé oblíbili její intenzivní chuť a vůni. Milovníci opravdového kávového rituálu jistě investují pár minut času déle do přípravy a vychutnají si tu pravou tureckou. Pokud chcete opravdu kvalitní nápoj, mrkněte na prodejny s exkluzivní nabídkou. Skvělá kávová zrna pořídíte třeba v Mountain gorilla coffee. E-shop nabízí kávu přímo od farmářů z Afriky a nad rámec se ve své činnosti věnuje ochraně goril v jejich přirozeném prostředí. 

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper