- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyNeoprenové doplňky na vodní sporty

Neoprenové doplňky na vodní sporty

Neopren je syntetický materiál podobný kaučuku, který je vyroben z polychloroprenu a dalších chemikálií a který vytváří pevnou bariéru mezi osobou, která jej nosí, a okolním prostředím. Je odolný vůči široké škále teplot a prostředí.

Proč volit neopren

Neoprenové obleky nejsou výsadou jen potápění, ale využije ho člověk i při wakeboardingu, kiteboardingu, paddleboardingu a jiných vodních sportů. Obleky poskytují větší manévrovací schopnosti ve vodě, protože jejich přiléhavost je jako druhá kůže, snižuje odpor vzduchu a zvyšuje vztlak. Vedlejší a stejně důležitou roli hrají ale i neoprenové doplňky jako jsou neoprenové boty, neoprenové rukavice nebo přilby.

Proč jsou neoprenové doplňky tak důležité?

Neoprenové boty na vodu

Studené nohy bývají spíše důsledkem ponoření do studené vody než vystavení studenému vzduchu. A se snižující se teplotou se nikdo neobejde bez bot na vodu. Ty zvýší vaše pohodlí a požitek z plavání.

Tloušťku volte podle vlastní potřeby, ta se pohybuje od 2 mm do 7 mm. Neoprenové boty na vodu mají také další skvělé vlastnosti, které ocení určitě každý sportovec.

Účelem boty je udržet nohu v teple i za chladnějšího počasí. Neopren mokré boty zachycuje tenkou vrstvu vody mezi chodidlem a neoprenovou izolací a v podstatě funguje jako mokrý oblek pro nohy. Tělesné teplo z nohy pak ohřívá zachycenou vodu a udržuje nohy v teple.

Nabízejí totiž:

Pásky na suchý zip

Ty mohou být na různých místech boty pro zvýšení bezpečnosti a vodotěsnosti.

Gripy

Hladké až přilnavé podrážky bot poskytují různý pocit na prkně. Při výběru gripu je důležité zvážit přístup na pláž.

Kulatá a dělená špička

Surfaři dávají přednost rozděleným špičkám. Poskytují lepší zpětnou vazbu a pocit z prkna, zejména při jízdě bez strapů.

Latex dipped

Jedná se o nejvyšší třídu. Jsou to nejteplejší a nejpružnější dostupné boty, i když nemají tendenci vydržet tak dlouho jako jiné konstrukce.

Neoprenové rukavice

Rukavice z neoprenu vyžadují dobrou pohyblivost rukou, takže kromě pohodlí je důležité udržovat ruce v teple, a to zejména pokud trpíte špatným krevním oběhem. Naštěstí neoprenové rukavice jsou skvělým způsobem, jak udržet krevní oběh.

Rukavice, které jsou dobrou volbou pro kitery, mají obvykle na spodní straně úchopové panely, které pomáhají s ovládáním baru na kitu.

Tloušťky se pohybují od 2,5 do 5 mm. Doporučuje se nosit minimální tloušťku, která je pohodlná.

Neoprenové rukavice ještě navíc nabízí:

Pásky na suchý zip

Pomáhají udržet vodu venku, i když při přílišném utažení mohou snížit průtok krve do rukou.

Palčákové rukavice

Někteří je považují za teplejší, ačkoli se pro kitesurfing nedoporučují kvůli složitému nastavování šňůr a bezpečnostním protokolům.

Různé švy

Levnější rukavice používají méně účinné švy. Dražší páry jsou spojeny lepidlem, což zlepšuje udržení tepla a pružnost.

Závěrem

Pokud toužíte po opravdové kvalitě, skvělý sortiment vám poskytne e-shop MysticStore.cz. Z širokého výběru si vyberou nejen začátečníci, ale i pokročilí sportovci. Mimo jiné si produkty můžete vyzkoušet i v brněnském nebo pražském showroomu, kde vám ochotný personál pomůže s výběrem toho nejlepšího přímo pro vás.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper