- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyCo nepatří do životopisu a motivačního dopisu vysvětluje portál MyJobsi.cz

Co nepatří do životopisu a motivačního dopisu vysvětluje portál MyJobsi.cz

Motivačním dopisem a životopisem se zpravidla snažíme potenciálního zaměstnavatele – inzerce práce co nejvíce zaujmout. Obvykle je jasné, že mezi mnoha uchazeči se lze snadno ztratit a zapadnout, a tak se snažíme být kreativní a originální v rámci pravidel a možností. Na některé záležitosti je však nutné dát si pozor, aby se z našich textů nestaly směšné a neprofesionální útvary.

Čemu se určitě vyhnout

Pro začátek je potřeba si říct, co v motivačním dopise či životopisu opravdu nesmí být. Nespisovná či dokonce vulgární slova, pravopisné chyby, familiérní projevy, naprosto irelevantní informace – to jsou věci, přes které nejede vlak. A z formální stránky pak jakékoli neobvyklé fonty, barevné písmo, špatné formátování nebo neschopnost text rozdělit do odstavců. Pamatujte, že pokud si nejste jisti, méně je vždy více.

Co zvažovat

Dále jsou zde záležitosti, které v dokumentech být mohou, ale nemusí, nebo existuje více možností, které jsou přijatelné. Jedná se zejména o zařazení fotografie a její podobu a dále pak o to, jak moc budete popisovat své zájmy a věci, které s daným místem třeba tolik nesouvisí. Někteří zaměstnavatelé ocení, že se o vás mohou dozvědět něco zajímavého a lehce osobnějšího, některé to spíš ruší a obtěžuje a rádi jdou přímo k jádru věci. Zvažte tedy pečlivě podle vlastní intuice a podle toho, jak na vás daný zaměstnavatel či pracoviště působí.

Nemějte přehnaný strach

Pokud ani po přečtení všemožných návodů, jak vše sepsat, nemáte jasno, pak nezbývá, než to zkrátka zkusit a vidět reakce a zpětnou vazbu. Podle toho můžete vždy dokumenty upravovat a postupně vypilovat tu nejlepší verzi. A nemějte strach, drobnější chyby často neodhalí ani ten nejpozornější personalista. Pokud se tedy vyhnete nejhorším hrubkám, pravděpodobně neriskujete, že vás kvůli formalitám nepozvou na pohovor.

Pracovní portál MyJobsi.cz patří do úspěšné rodiny portálů společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a on-line inzerce práce. Novinkou je také moderní hodnotící portál Aplikant.cz, kde najdete recenze a zkušenosti ostatních uživatelů se zaměstnavateli.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper