- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak zařídit domácnost pro příchod štěňátka?

Jak zařídit domácnost pro příchod štěňátka?

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte štěňátko? Pak je nutné, domácnost na jeho příchod řádně připravit. Jak zařídit domácnost a zahradu na příchod psa?

Co je potřeba zařídit před příchodem štěňátka ve vašem bytě

Kdo by si nepřál mít doma chlupatého parťáka, se kterým zažije každý den tolik legrace? S kým jiným chcete trávit své volné chvíle, chodit na procházku nebo si jen tak lenošit, než se psem? Ne nadarmo se říká, že nejlepší přítel člověka je pes. To je také důvod, proč si ho dnes pořizuje stále více lidí.

Než si přinesete psa domů

Na příchod psa musíte nejprve náležitě připravit svou domácnost. Je jedno, jestli si pořídíte štěně nebo dospělého psa z útulku. Myslete na to, že vaši domácnost zvíře nezná a neví, co je pro něj nebezpečné. Dříve, než se naučí co smí a co ne, musíte mu vyhranit bezpečný prostor, kde si může hrát, odpočívat a spát. V případě, že si pořídíte štěně, můžete mu připravit zvláštní místnost, kterou oddělíte od bytu plůtkem. Místo nesmí být malé, aby se pes necítil v tísni. Nezapomeňte zkontrolovat, zda na mezi není něco, co mu může ublížit nebo co může nenávratně poškodit – rozkousat, poškrábat, pomočit. Taková místa odstraňte, popř. zakryjte.

 Pozor na nábytek

Jsou určité typy nábytku, které mohou být pro psa nebezpečné. Jedná se především o skládací nábytek, kam si může pes přiskřípnout packu. Nebo může zalézt někam, odkud nebude moci vylézt. Takové riziko představují uzavíratelné truhly či koše.

Podlaha může klouzat

Hlavně malá štěňátka jsou nemotorná. Poznáte to na jejich vratké chůzi. Hladké podlahy jsou pro štěňata příčinou mnoha pádů. Místa, která jsou nebezpečná, opatřete kobercem. Nebezpečí mohou představovat také schody. Po nich může štěně snadno uklouznout a spadnout až dolů. Klidně použijte dětské zábrany, abyste nemuseli štěně hlídat nepřetržitě celý den.

Elektrické kabely představují velké nebezpečí!

Pro štěně je přirozené kousat. Okusuje vše, co najde. Ať už to jsou boty, okraj koberce nebo elektrické kabely. Ty mohou představovat opravdové riziko. Opatřete kabely, které nejde odstranit, plastovými kryty nebo vodícími lištami. Štěně je nutné zaměstnat. Pořiďte mu hračky a hru mu neustále nabízejte.

Nedávejte zvířeti dětské hračky a oblečení

Jak už jsme si řekli, štěňata ráda kousají vše, co najdou. K újmě můžou přijít kusy oblečení, kožešiny, dětské hračky. Ty pro štěňata nejsou vhodné. Obsahují malé části, které při spolknutí mohou způsobit zažívací potíže.

Odpadkový koš je velké lákadlo

Pes, bez ohledu na věk, odpadkový koš miluje. Ať ten v kuchyni, na toaletě či v koupelně. Zajistěte, aby se k nim pes nemohl dostat.

Zajistěte všechna okna a dveře

Štěně neví, že nesmí vyběhnout na ulici. A ruku na srdce, když půjde kolem jiný pejsek, pokušení se neubrání ani dospělý psí jedinec. Zabraňte nechtěnému útěku. Mějte okna i dveře zajištěné kvalitní sítí nebo je nechte jednoduše zavřené. Sítě do oken najdete například na ZooHit. Uplatněte právně nyní Zoohit slevový kupon.

I venku hrozí nebezpečí

Ačkoliv na zahradě trávíte mnoho času, pro vašeho nového psího miláčka může skrývat určité nebezpečí. Nenechávejte zvíře na zahradě bez dozoru. Dříve, než sem psa pustíte, zkontrolujte oplocení, zda tu nejsou jedovaté rostliny, keře či stromy a zjistěte, že zvíře nemá kam spadnout. Pro nákup doplňků pro bezpečí vašeho štěněte uplatněte slevový kupon na kuponovnik.cz

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper