Projekty italského architekta Luca Camporeale jsou charakteristické oblými prvky, ale také zajímavou hrou s barvami. Na jeho pracích je vidět, že je nejen architektem, ale rozumí i módě a designu. Kromě renovaci a návrhu novostaveb se specializuje také na maximalizaci hodnoty nemovitostí. Po jeho zásahu získá starší dům či byt novou hodnotu.
Projekt nazvaný „Greppi“ se zrodil z myšlenky vytvořit byt, který bude minimální a zároveň rafinovaný. Nevelký byt je důkazem, že zakřivená linie, klasické detaily a modrá barva v kombinaci s bílou dokážou několika jednoduchými prvky rozdělit prostor a vytvořit jedinečné, přímo scénografické, prostředí. Stejně jako jeho další projekty i tento byt vyzařuje silnou dávku energie a speciální náboj hlubokého pochopení prostoru.
Tip redakce: k novému bytu i nový outfit značky FERATT.
Přestože Luca Camporeale rád pracuje is jemnými odstíny, tentokrát je to jinak. Na otázku, proč si architekt vybral právě modrou barvu, kterou zkombinoval bílou, odpovídá slovy výtvarného umělce Vasilije Vasilieviče Kandinského, později známého jako Wassily Kandinsky.
Byt s modrobílým interiérem a oblouky
Vstup do bytu tvoří malá chodbička, ze které se prostor rozšiřuje do hlavní místnosti. Zdroj: Luca Argenton
„Modrá rozvíjí prvek nehybnosti. Klesá k černé barvě, nabývá tónu nelidského smutku, noří se do vážných situací, které nemají konce a ani ho mít nemohou. Když přejde do světlejších odstínů, …modrá nabývá lhostejnějšího charakteru a stojí daleko od diváka, jako vysoká jasná modrá obloha.“
Byt s modrobílým interiérem a oblouky
Kontrast modré a bílé je zjemněný parketami ukládanými do tvaru rybí kosti.
Tento ruský malíř, grafik a teoretik umění později žil a pracoval v Německu a ve Francii. Řadíme ho k průkopníkům abstraktního malířství. K jeho nejslavnějším obrazům patří, například „Modrý jezdec“, „Modrá hora“, „Žlutá – červená – modrá“, není divu, že jeho tvorba a právě modrá barva inspirovala i italského architekta a designéra.
Vstup do bytu tvoří malá chodbička, ze které se prostor rozšiřuje do hlavní místnosti. Když se podíváte z jejího konce směrem na vstupní část, ukáže se v plné kráse i kuchyňský kout, který je umístěn vedle chodby. Obě části od sebe dělí zeď ukončenou v podobě sloupu s historizujícími prvky a vrchním zaoblením po obou stranách.
https://branabydleni.cz/vase-zahrada-nemusi-zustat-bez-kvetu-a-barev-ani-v-tomto-obdobi/
https://cz-home.cz/jak-pestovat-pekingske-zeli/
https://branabydleni.cz/vymena-kotle-muze-byt-jednoducha-diky-nejmodernejsim-technologiim/