- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyProč na fotce vypadáme jinak než v zrcadle? Zde jsou 2 jednoduché...

Proč na fotce vypadáme jinak než v zrcadle? Zde jsou 2 jednoduché triky, jak na selfie foto vypadat lépe

A není to o pózách! Foťte jako profesionálka. Když mluvíme o kvalitě selfie, obvykle bereme v úvahu pózování. Podívejme se však na to z jiné strany – z technické. Nenechme vše na automatiku!

Časy, kdy jsme na focení kvalitních fotografií a tvorbu videí potřebovali drahou techniku ​​a profesionální studio, jsou už pryč. Bez ohledu na to, zda používáte chytrý telefon s Androidem nebo iPhone, dokážete sami pořídit skvělé fotografie a upravit je podle vlastních preferencí v různých aplikacích. Tak se z obyčejného záběru může stát přímo umělecké dílo.

Proč vypadáme jinak, než se vidíme v zrcadle?
Navzdory všem těmto výhodám však můžete mít pocit, že vašemu selfie stále něco chybí, že by mohlo být ještě dokonalejší. Vždyť když se díváte do zrcadla, vypadáte přece jen trochu jinak než na fotografii.

Existuje k tomu důvod. TikTokerka Liberty Edwards, která je známá jako „Selfie Coach“ tvrdí, že na fotografiích jsme jiní než v zrcadle, protože v zrcadle vidíme svůj zrcadlový obraz – tedy se vidíme převráceně. Když si děláme selfie, vidíme se přímo, nikoli zrcadlově. Proto si můžeme připadat na fotce jiní – mozek je zvyklý na každodenní pohled do zrcadla.

Raději máme svůj obraz v zrcadle
Tento fenomén není nic nového pod sluncem. Popsal a věnoval samu sociální psycholog Robert Zajonc, který naznačil také další souvislost. A sice, že lidé mají tendenci mít rady věci, které vidí častěji, tedy obrazy, na které jsou zvyklí. Znamená to, že kdybychom si měli vybrat mezi selfie, které jsme si právě udělali a obrazem ze zrcadla, upřednostníme obraz v zrcadle, před selfie, protože takhle se vidíme mnohdy denně.

Jak udělat selfies, které se nám budou líbit? Zde jsou naše 2 tipy

Naštěstí, existuje způsob, jak si oblíbit vlastní selfies, stačí k tomu dva zajímavé triky:

  1. Zapněte v mobilu při focení zrcadlový obraz:
    Fotografie pořízené mobilním telefonem automaticky nevytváří převrácený obraz, tedy takový obraz, jak se vidíte v zrcadle. Existuje však způsob, jak to změnit. V nastaveních většiny novějších telefonů typu iPhone, konkrétně v nastaveních fotoaparátu, je možnost zapnout zrcadlový obraz – bývá označena jako „zrcadlový přední fotoaparát“, tuto položku nastavte na „zapnuto“.

Telefony s Androidem jsou automaticky nastaveny tak, aby zobrazovaly zrcadlový obraz. Ale pokud jste ho někdy vypnuli, podívejte se také na nastavení fotoaparátu a můžete zrcadlové selfie znovu zapnout.

  1. Nastavte si clonu:
    Další chytrá věc, kterou si můžete ve smartphonu nastavit pro krásnější selfies je clona. Clona při fotografování znamená šířku otvoru čočky. Úpravou clony se změní ostrost před a za objektem fotografie. Smartfony při fotografování v režimu na výšku automaticky upraví clonu definovanou clonovými čísly na větší clonu (nižší clonové číslo), aby se rozmazalo pozadí a hlavní objekt byl ostřejší.

Nemusíte se však držet clony, kterou za vás automaticky vybere váš fotoaparát. Pohrajte si s ní a nastavte clonu tak, abyste získali fotku, která se vám víc líbí. Jednoduše upravte clonu tak, abyste dosáhli požadovaného efektu rozmazání. Nezapomeňte si své pokusy uložit. „Selfie Coach“ speciálně navrhuje změnit clonu pro ještě lepší efekt v těch případech, kdy máte na pozadí fotografie světla.

Jak změnit clonu na mobilu s Androidem?

Pokud používáte Android mohou změnit clonu klepnutím na malý kruh ve spodní části obrazovky v režimu na výšku. Sice neuvidíte clonové číslo, ale můžete upravit intenzitu rozostření pozadí – a to právě jde.

Jak změnit clonu na iPhone?

Na iPhone upravíte clonu trošku jinak – když jste v režimu na výšku, uvidíte vedle čísla v horní části obrazovky u čočky písmeno „f“. Klepněte na něj a pod vaší fotografií se zobrazí číselník f-stop. Upravte clonu, abyste dosáhli požadovaného efektu rozmazání.

Jednoduché a velmi působivé, určitě si s fotografiemi vyplatí pohrát a získat z nich to, co očekáváme nebo ještě víc!

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper